Всі матеріали

ГО «Жінки в медіа» та Держкомтелерадіо розпочали проведення гендерного аудиту

Новина

09.06.2026

ГО «Жінки в медіа» спільно з Державним комітетом телебачення і радіомовлення України розпочали проведення гендерного аудиту Держкомтелерадіо.

Установча зустріч Робочої групи з проведення гендерного аудиту в Держкомтелерадіо, 9 квітня 2026 року

Аудит проводиться на підставі Наказу «Про проведення гендерного аудиту в Державному комітеті телебачення і радіомовлення України» від 8 червня 2026 року на виконання Операційного плану заходів з реалізації Державної стратегії забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків до 2030 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 2 травня 2025 року № 439.

Держкомтелерадіо є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізацію державної політики у сферах державного іномовлення, популяризації України у світі, забезпечення інформаційного суверенітету держави, а також бере участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері медіа, інформаційній та видавничій сферах.

Для проведення аудиту створено робочу групу за участі працівників і працівниць Держкомтелерадіо та незалежних експерток. Її очолив Богдан Червак, перший заступник Голови Держкомтелерадіо. До складу робочої групи також увійшли аналітикиня Інформаційно-консультативного жіночого центру Олена Суслова та голова ГО «Жінки в медіа» Ліза Кузьменко.

Під час аудиту буде проаналізовано внутрішні політики та документи установи, кадрові процеси, систему прийняття рішень, механізми забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків, а також інші аспекти діяльності інституції з точки зору гендерної рівності.

Гендерний аудит проводиться за підтримки International Media Support (IMS) у межах проєкту ГО «Жінки в медіа» «Об’єднані заради рівності в медіа: сприяння гендерній рівності через співпрацю громадських організацій, медіа та органів влади».

Нагадаємо, у 2025 році ГО «Жінки в медіа» за підтримки IMS провела незалежний гендерний аудит Суспільного мовлення. Аудит охопив внутрішні політики та документи компанії, організаційну структуру, систему оплати праці, процедури ухвалення рішень, механізми моніторингу, а також результати опитування 521 працівника і працівниці. За результатами дослідження було підготовлено рекомендації щодо подальшого впровадження принципів гендерної рівності та недискримінації в діяльність мовника.

Читати більше Рекомендації щодо гендерного аудиту медіа: новий інструмент для посилення рівності в редакціях

Скопійовано!