Українська правда зробила важливий крок на шляху до забезпечення гендерної рівності в медіапросторі, оприлюднивши свою політику гендерної рівності. Цей крок є частиною зобов’язань редакції сприяти прозорості та відповідальності в своїй роботі, а також зміцнювати довіру з боку аудиторії.

Андрій Бистров, програмний директор “Української правди” в коментарі “Жінки в медіа” зазначив: «Оновлення політик гендерної рівності в контенті «Української правди» – це відповідність викликам часу, а також фундаментальна необхідність для якісної взаємодії з нашими аудиторіями. Як провідне українське онлайн-медіа, ми гарантуємо читачам баланс, різноманіття голосів, недискримінацію та інклюзивність у наших матеріалах».
Ліза Кузьменко, голова ГО “Жінки в медіа” підкреслила, що все більше українських редакцій публічно оприлюднюють свої політики, зокрема й з гендерної рівності. Це важливий крок до підвищення прозорості медіа та зміцнення довіри з боку аудиторії, а також потужний сигнал для партнерів.
“Однак прийняття політики — це лише перший крок. Надзвичайно важливо регулярно проводити самооцінку контенту, моніторинг гендерного балансу та використання фемінітивів. Наприклад, на Суспільному існує моніторинг гендерної рівності в контенті “50:50” від BBC. Важливо також постійно проходити тренінги та навчання. Нещодавно “Жінки в медіа” за підтримки ЮНЕСКО провели вебінар про те, як висвітлювати проблему домашнього насильства без стереотипів. Онлайн-участь взяли 150 журналістів і журналісток з усієї України. Це свідчить про значний інтерес до цієї теми та про те, що українська журналістика стає все більш чутливою до таких питань”, – повідомила Ліза Кузьменко.
Політика УП адаптована на основі рекомендацій, наданих ГО “Жінки в медіа” та Комісією з журналістської етики за підтримки Програми підтримки ОБСЄ для України. Завантажити політику гендерної рівності можна за посиланням.
Нагадаємо, що нещодавно свої гендерні політики прийняли телекомпанія «Київ24», 5 канал та Еспресо.